image1 image2 image3

Kauno mokyklų žaidynių čempionai paaiškėjo su finaline rungtynių sirena

logo MZKovo 27 dieną. Kauno krepšinio mokykloje „Aisčiai“ paaiškėjo ir buvo apdovanoti 2017-2018 mokslo metų Kauno miesto mokyklų žaidynių krepšinio varžybų prizininkai. Šiose varžybose šiemet dalyvavo 2002 metais gimę ir jaunesni moksleiviai.
Vaikinų rungtynėse dėl trečiosios vietos susitiko VDU „Rasos“ (mokytojas Gintaras Rolskis) ir „Saulės“ (mokytojas Tomas Banys) gimnazijų komandos. VDU „Rasos“ gimnazija po pirmojo kėlinio turėjo minimalią persvarą 20:19, po to beveik visą rungtynių laiką pirmavo „Saulės“ gimnazija. Likus kelioms minutėms VDU "Rasos" g. žaidėjai rezultatą išlygino 88:88, bet „Saulė“ nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir šventė pergalę rezultatu 96:90, tuo pačiu iškovodama trečiąją vietą.
Finale susitiko LSMU (mokytojas Juozas Barkauskas) ir J.Basanavičiaus (mokytojas Arūnas Serva) gimnazijų komandos. Nors ir audringai palaikomi savo sirgalių bei merginų šokėjų grupės (vadovė Aurika Juchnevičienė), J.Basanavičiaus gimnazijos vaikinai visą laiką buvo priversti vytis varžovus, trečiajame kėlinyje LSMU gimnazijos persvara siekė 20 taškų. Nors po trijų iš eilės pataikytų tritaškių J.Basanavičiaus vaikinams pavyko ją sumažinti iki 7 taškų, po trečiojo kėlinuko švieslentėje degė skaičiai 72:61 LSMU gimnazijos naudai. Abi komandos per 3 kėlinius buvo pataikę po 12 tritaškių (LSMU žaidėjas D.Stenionis –septynis, L.Virbalas iš varžovų komandos – penkis). Ketvirtajame kėlinyje sėkmingiau pradėjo atakuoti J.Basanavičiaus gimnazijos žaidėjai, likus 6 minutėms priartėjo 76:74, o 6-tąją minutę ir išlygino rezultatą – 76:76. Likus žaisti pusantros minutės J.Basanavičiaus komanda priekyje 85:83, bet netrukus rezultatą išlygino J.Bardauskas. Komandos pasikeičia keliom nesėkmingom atakom ir likus žaisti 15,6 sek. kamuolį 14 sek. gali valdyti J.Basanavičiaus gimnazijos komanda. Paskutinę atakos sekundę Vincas Aleknavičius paleidžia tritaškį ir kamuolys su finaline rungtynių sirena perskrodžia tinklelį, atnešdamas pergalę 88:85 ir džiaugsmą J.Basanavičiaus gimnazijai.

Rezultatyviausi nugalėtojų komandoje: L.Virbalas – 32 tšk., V.Aleknavičius - 21 tšk., E.Venckus - 15 tšk., V.Kavaliauskas- 14. LSMU gimnazijos komandoje D.Stenionis pelnė 28 tšk., O.Kojenets – 18, R.Kabašinskas – 14, J.Bardauskas-13 tšk.

2017-2018 mokslo metų Kauno miesto mokyklų žaidynių čempionais tapo Laurynas Virbalas, Paulius Bacevičius, Vincas Aleknavičius, Rokas Kilčiauskas, Edis Venckus, Adomas Rybelis, Armandas Kosys, Vaidas Kavaliauskas, Astijus Jakas, Einartas Aleksonis, Povilas Gaidelis, Justas Krasauskas, mokytojas Arūnas Serva.

Basanav cempionai

Apdovanotos ir merginų komandos prizininkės. Merginų varžybose dalyvavo 4 komandos, varžybos vyko vieno rato sistema, po kurių išaiškėjo prizininkės:trečioji – KTU inžinerijos licėjaus komanda, antra – S.Dariaus ir S.Girėno gimnazija, o nugalėtoja tapo VDU„Rasos“ gimnazijos merginų komanda. Aukso medaliais pasipuošė komandos žaidėjos: Simona Visockaitė, Urtė Čižauskaitė, Ieva Sinevičiūtė, Austėja Jakimavičiūtė, Aistė Švėgždaitė, Rusnė Bliūdžiūtė, Justina Dobrovolskytė, Džesika Uzdraitė, mokytoja Rasa Uvarovienė.

VDUrasos merginos

Merginų ir vaikinų nugalėtojų komandos atstovaus Kauno miestą Lietuvos zoninėse varžybose balandžio mėnesio pabaigoje.