image1 image2 image3

Sėkmingas Kauno komandų debiutas ICG'2017 3x3 krepšinio varžybose

ICG2017 3x3Laikinoji sostinė buvo pirmasis miestas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame liepos 4-9 d. vyko didžiausias vaikų sporto renginys. Per pusės amžiaus žaidynių istoriją, jose jau sudalyvavo dešimtys tūkstančių vaikų, nuo 12 iki 15 metų amžiaus iš daugiau nei 500 pasaulio miestų.
Kauno ICG pirmą kartą istorijoje vyko krepšinio 3×3 turnyras, kuriame dalyvavo 13 mergaičių ir 16 berniukų komandų iš 25 skirtingų miestų ir 17 šalių. Birželio mėnesį Tarptautinis Olimpinis komitetas paskelbė apie 3x3 krepšinio įtraukimą į 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių programą.


Kauno berniukų ekipa jau grupės varžybose parodė, kad sieks tik aukščiausių tikslų –šeimininkai užtikrintai 21:9 įveikė vienus favoritų Klivlando (JAV) krepšininkus, kuriems tai buvo vienintelis pralamėjimas grupės varžybose.
Įdomu, kad visose trejose grupės rungtynėse lietuviai pelnė po 21 tašką. Kauniečiai laimėjo ir kitas dvejas keturių ekipų grupės rungtynes – šeimininkai 21:0 sutriuškino Šveicarijos miesto Ajoie ekipą, bei 21:1 Sentilj (Slovėniją) komandą.
Užtikrintai kauniečiai nužingsniavo iki pat finalo, kuriame vėlgi susitiko su ekipa iš JAV. Rungtynių scenarijus buvo praktiškai toks pats, kaip ir grupės varžybose – kauniečiai šventė pergalę 21:10. Ir vėl kauniečiai per rungtynes pelnė 21 tašką. Žaidynių nugalėtojais tapo Km „Aisčiai“ auklėtiniai - Dominykas Stenionis, Einartas Aleksonis, Nedas Montvila, Vincas Aleknavičius (treneris Saulius Marčiukaitis).
Bronzos medalius iškovojo Hadera ekipa iš Izraelio.
Kauno mergaičių ekipa taip pat laimėjo visus tris grupės mačus – 19:2 prieš Tralee (Airija), 17:3 prieš Tripolį (Libanas) ir 10:8 prieš Raananą (Izraelis). Deja, iki finalo šeimininkėms nužingsniuoti nepavyko – kaunietės tenkinosi bronzos medaliais. Mažajame finale kaunietės 17:9 pranoko Hod Hasharon miesto ekipą iš Izraelio.Bronzos medaliai įteikti Nedai Pliatkutei, Klaudijai Janionytei, Gabijai Asipauskaitei, Austėjai Jakimavičioūtei (trenerė Sandra Čižauskienė).
Kitąmet ICG vyks Izraelio mieste Jeruzalėje, kurio atstovams Kaune buvo perduotas simbolinis žaidynių fakelas.

2018  Kauno krepšinio mokykla "Žalgiris"