image1 image2 image3

KM „Aisčiai“ 2007 ir 2006 m.g. berniukai – KKML čempionai

2007b 2017Jauniausiame KKML čempionate – Moksleivių 2007 m. grupėje – triumfavo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ berniukai. Justo Ališausko auklėtiniai finalinėje dvikovoje 69:64 palaužė svečius iš Marijampolės (tr. Kęstutis Juozaitis). Permainingoje akistatoje marijampoliečiai nesustabdė fantastiškai pasirodžiusio ir net 53 taškus į jų krepšį sumetusio Dominyko Grunkio.
Rungtynės klostėsi pavydėtinai kiekvienam finaliniam susitikimui – nei vienam iš varžovų nepavyko atitolti daugiau nei septynių taškų skirtumu, o pirmaujanti komanda keitėsi aštuonis kartus.
Iki trečio kėlinio vidurio dažniau pirmavusi Marijampolės komanda neatlaikė vieno svarbiausių varžovų antpuolių – Dominyko Grunkio vedini „Aisčiai“ spurtavo 12:2 ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo didžiausią turėtą pranašumą 51:44.
Marijampoliečiai rankų nenuleido, ir likus trims minutėms A. Juozaičio taiklus tritaškis sugrąžino svečius į priekį 62:61.
Čia pat situaciją taisė D. Grunkio dvitaškis, o senkant paskutinėms finalo minutėms „Aisčių“ lyderis baudų metimais tvirtino savo komandos persvarą (68:62).

Likus žaisti 39 sekundes Marijampolei vilties suteikė G. Bubnio taiklus dvitaškis (68:64), tačiau per likusį laiką svečiams užpulti varžovų krepšio nebepavyko.
KM „Aisčiai-Šilainiai“ komandą į triumfą vedė Dominykas Grunkis. Naudingiausias finalo žaidėjas pelnė net 53 taškus (22/31 baudos, 14/27 dvitaškiai), atkovojo 12 kamuolių, perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 22 pražangas ir surinko 57 naudingumo balus.
KM „Aisčiai-Šilainiai“: D. Grunkis 53 tšk., D. Kriaunaitis 6 tšk., G. Sabaliauskas ir R. Lukaševičius po 3 tšk.
Marijampolė: L. Juodėnas 21 tšk., G. Bubnys 17 tšk., V. Uleckas 14 tšk.
Rezultatyviausi viso sezono KM „Aisčiai“ – Šilainiai komandos žaidėjai:
Dominykas Grunkis
Nojus Kereišis
Rytis Lukaševičius

2007b 2017rezultatyviausi

Balandžio 27-ąją finišavo KKML Moksleivių 2006 m. grupės čempionatas, kuriame antrus metu iš eilės triumfavo KM „Aisčiai“ 2006 komanda. Pralaimėjimo šiame sezone nepatyrę Tomo Bakanausko auklėtiniai finale susidūrė su sunkumais ir nesklandumais, tačiau 62:45 įveikė „Tornado“ KM-1000 linijų (tr. Modestas Gailiūnas) bendraamžius.

2006b 2017
Triukšmingame didžiojo finalo starte su įtampa šiek tiek nesusitvarkę „Aisčių“ berniukai ne kartą strigo puolime, o emocinį pranašumą turėję „tornadžiukai“ kovojo kaip lygūs su lygiais. Nepaisant klampaus žaidimo, po pirmojo kėlinio „Aisčiai“ pirmavo 15:12, o antrajame kėlinyje atsigavę finalo šeimininkai ėmė krautis vis didesnį pranašumą.
18:7 ketvirtį laimėję Tomo Bakanausko auklėtiniai įpusėjus rungtynėms galėjo lengviau atsipūsti – 33:19.
Ginklų nesudėjusi „Tornado“ KM-1000 linijų komanda trečiajame kėlinyje rodė kovingumą, šiek tiek sumažino deficitą ir lemiamam ketvirčiui paliko intrigą – 45:34.
Sužaidus pusę ketvirto kėlinio „Tornado“ vis dar atsiliko dešimčia taškų (52:42) ir „gaudė“ rungtynių eigą galėjusį pakeisti momentą, tačiau per likusias penkias minutes taškus rankiojo tik baudų metimais, o 10:0 spurtą surengę „Aisčiai“ čempioniškai nužengė aukso medalių link.
Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Mantas Juzėnas. „Aisčių“ puolėjas į varžovų krepšį sumetė 11 taškų, atkovojo 15 kamuolių bei perėmė 3 kamuolius.
KM „Aisčiai“ 2006: K. Valavičius 13 tšk., R. Mackevičius 12 tšk., M. Juzėnas 11 tšk. (15 atk. k.), U. Tunkevičius 8 tšk.
„Tornado“ KM-1000 linijų: G. Kučinskas ir P. Amosov po 8 tšk., Ą. Hopenas 7 tšk., T. Rimkus 6 tšk.